Tábor v Dolanech u Nových Hradů – 31. oddíl a 33. smečka

V termínu od 14. do 28. července se 33. a 31. oddíl vypravil na tábor do Dolan, kousek od Toulovcových maštalí. Tábora se zúčastnilo na tři desítky chlapců a jedna kuchařka.

Starší se vypravili na tábor na kole. Vlčata dojela auty. U tábora kromě malebné přírody byla i řeka Novohradka. Letošní táborovou hrou byly 2 roky prázdnin na motivy stejnojmenného románu Julese Verna. V údolí jsme měli táborníky sousedy, které jsme navštívili. Na výpravu se kluci byli podívat do Pivní rokle a do Toulovcových Maštalí a další pěkná místa v okolí.

Měli jsme návštěvu v podobě děvčat – světlušek, které se k nám podívali v rámci své výpravy. Měli jsme i návštěvy od vedoucích většinou s buchtami a bublaninami od rodičů. Své sliby letos skládali u táborového ohně pouze vlčata, ze skautů nikdo. Tábor jsme ukončili slavnostním táborovým ohněm.

Tlampač

Tom - 28.07.2018, 31. oddíl skautů