Výprava do Prahy

Ve čtvrtek 3.2. jsme se sešly na vlakovém nádraží. Jelo nás 6 z toho 3 malé skautky (Míša, Terka a Natka) a 3 velké skautky (Morče, Káťa a Maki).Když jsme byly všechny tak jsme nastoupily do vlaku, ten se rozjel a my vystoupily v České Třebové. Tam jsme nastoupily do jiného vlaku a tím jsme dojely do Prahy. Ve vlak byla sranda seděly jsme jsme: Terka, Míša a Natka v jednom kupé a Morče, Maki a Káťa ve druhé kupé. Když jsme dojely do Prahy tak jsme se šly podívat na Staroměstský Orloj. Nejzábavnější na tom byla kostra která zvonila na zvoneček. Potom jsme šly na metro, kterým jsme jely alespoň 5 stanic neli víc.Z metra jsme přestoupily na autobus, kterým jsme dojely na nějakou stanici, ze které jsme hledaly klubovnu. Nemohly jsme jí najít tak Morče zavolala nějakému skautovi, který nám poradil, kudy máme jít, protože skautská klubovna byla ve školce. Když jsme tam vešly, tak jsme se ubytovaly, daly si večeři a potom jsme šly spát.

Ráno jsme stávaly v 7:30 a když jsme se oblékly a nasnídaly a šly jsme do Albertu koupit sváču. Potom jsme šly na autobus, který nám málem ujel. Na Kačerově jsme přestoupily na metro a metrem pod zámecké schody těmi jsme vyšly na Pražský Hrad kde jsme se fotily se strážemi a potom jsme šly do muzea strašidel. Bylo to tam hodně strašidelné, když jsme šly po schodech tak tam voják držel něčí hlavu potom tam byla kostra, vodník, bezhlavý rytíř, baba připíchlá jazykem na dveře atd. Po muzeu strašidel jsme šly na Karlův most a z něho do nějakého náučného muzea ale to bylo nudné. Pak následovalo muzeum voskových figurýn ve kterém byl Gottvald, Klaus, Smetana, Anštajn, Jágr, Hitler, Langerová, Jakson atd. A nakonec bylo naplánováno Národní muzeum ve kterém jsme byly na Českých dějnách kde si každý na začátku nechal vytisknout své jméno co by znamenalo ve středověku.

NAŠE JMÉNA Terka- Tetka Míša- Svatka Natka-Všemila Maki-Svatka Morče- Káťa-

Z hlavní budovy Národního muzea jsme přešly do vedlejší budovy na zpívající hmyz jsme hru vekteré jsme vyprovokovaly brouky a ti pak proti sobě a ještě tam byli mučící nástroje a oblečení které nosili dříve a bylo tam taky brnění. Potom jsme šly do Paladia nejvíce nás tam bavily jezdící schody vždycky jsme čekaly až se zastavý ale vždycky nám tam někdo vlezl. 8-)

Tam jsme ještě čekaly na Skřítka, která přijela v pátek.

Potom jsme jely metrem do klubovny a tam jsme dostaly večři-nudle s kakaem a s cukrem.

A po večeři jsme šly spát.

V sobotu jsme šly do Zoo. V Zoo byli plazy, lední medvědi, lachtani a Káťa se zamilovala do pořádného chlapa- Melounka bylo to kus lachtana. Když jsme šly ven ze zoo tak jsme vyšly špatným vchodem.

Ale autobus jsme stihly a jely jsme na zastávku a tam odtaď lanovkou na Petřín. Na petříně jsme šly na WC pod vyhlídkou.A pak jsme šly do muzea zrdcadel. tam to bylo taky dobré a pak jsme šly na hřiště na Petříně. A nakonec jsme sešly z Petřína a šly sme koupit lístky na metro a jely jsme do klubovny tam jsme si daly večeři a šly jsme spát.Ráno jme se zbalily a jely ksme domů.8-)

Autíčko - 5.02.2011, 1. oddíl dívčí