Oddílová výprava do Jedovnice

V pátek 13. 5. se 1. oddíl dívčí vydal na víkendovou výpravu. Vlakem a autobusem jsme se dopravily do Jedovnice, kde jsme byly ubytované ve skautské klubovně.

Po zabydlení jsme povečeřeli u jedovnického rybníka, kde jsme si i zahrály seznamovací hry. Pak jsme se vrátily do klubovny a čekalo nás uvítání na Filmovém festivalu. Zahrály jsme si filmový kvíz, který prověřil naše znalosti pohádek a filmů. Pak jsme si pustily film o našich táborech.

V sobotu jsme vyjely autobusem do Křtin. Tam jsme společně navštívily kostel Jména Panny Marie, který je moc pěkný. Světlušky a skautky dostaly úkoly na cestu a zvlášť se vydaly po svých trasách. Všichni jsme se sešly v lomu u Rudic, ale skautky šly delší trasou. Tam jsme se naobědvaly a osvěžily při pozorování pulců.  Společně jsme pokračovaly k Rudickému propadání a zpátky do Jedovnice. Odpolední program byl spíše relaxační, vyzkoušely jsme si jógu, wellnes s masáží a chůzi po slackline. Večer jsme dabovaly filmové ukázky a pustily jsme si videa, která jsme natočily během túry ze Křtin.

V neděli dopoledne jsme si ještě zahrály společně hru, uklidily klubovnu a pak se již vydaly na autobus a s přestupem v Blansku na vlak jsme dojely domů. Výprava byla velice podařená, počasí nám vyšlo skvěle a zase jsme o trochu víc utužily náš kolektiv.

Brumla - 15.05.2022, 1. oddíl dívčí