Kopretinky v Dobrušce

Družina Kopretinek se vydala na svoji letošní první družinovou výpravu do Dobrušky. V pátek jsme se ubytovaly v krásné klubovně, navečeřely se a šly sbírat síly na sobotu.

Ráno nás překvapily zmizelé klíče, ale naštěstí se tato záhada rychle vyřešila. Odnesl nám je někdo ze skautů z Dobrušky (omylem).  Přestože pršelo, vydaly jsme se na průzkumnou cestu po Dobrušce. Vedl nás dopis od F. L. Věka. Z Dobrušky jsme došly až k zámku Opočno. Protože se počasí nelepšilo, tak zpátky jsme se svezly autobusem. Večer si světlušky samy nakoupily potraviny, ze kterých uvařily večeři. Před spaním jsme se naučily, jak uplést turbánek a modré, družinkové, si umotaly.

V neděli nás čekala cesta do Lanškrouna.  Než jsme odjely, Kopretinky se dozvěděly, že Alča přestupuje k družince Plšíků. A tak jí přejeme, ať se jí u nich líbí :)

Brumla - 8.11.2019, 1. oddíl dívčí