S rodiči kolem světa 1.d

V sobotu 12. 10. se celý 1. oddíl dívčí sešel v hojném počtu spolu s rodiči členů – bylo nás skoro 70. Dopoledne každá rodinná posádka cestovala přes celý svět. V Africe překonávaly slacklinu – jako most přes řeku, v Indii poznávaly druhy koření a bylinek, Čína se nesla v duchu básní haiku, v Itálii si zahrály na slavné umělce a levou zadní nakreslily obraz na hlavě, v Austrálii skákali, jako klokani v pytli a nezapomněli ani na indiány, kteří je učili střílet z luku. Když procestovali celý svět, dostali kousek cédéčka, na kterém po slepení bylo video z tábora.

Pak jsme se posilnili výborným buřt gulášem od Maki a po malém odpočinku následovali hry družinek. Nejstarší skautky s rodiči hrály sobí šlachu, všichni jsme se u ní zapotili. Světlušky rodičům ukázaly, jak se hraje na pejsky a na černokněžníka. A následovala informační prezentace pro rodiče a venkovní hry pro děti. Večer jsme zakončili opíkáním párků na ohni a společným klábosením.

Během celého dne bylo pro děti k dispozici zajímavé vyrábění. Rodiče si mohli prohlédnout klubovnu, kam pravidelně posílají své ratolesti. A společně jsme posílili vztahy.  Moc děkujeme rodičům za účast.

Terka

Brumla - 12.10.2019, 1. oddíl dívčí