1. dívčí za dob pandemie

Holky z 1. dívčího taky během nouzového stavu nelení. Od září se pravidelně scházím na online schůzkách, které vždycky mají několik nadšených účastníků. Na schůzkách si nejen povídáme, ale také hrajeme různé hry a plníme stezky, lucerny a nováčka.

Družina Berušek v online prostředí dokonce podnikla i tradiční oddílovou akci, Broučka cukráře, hodně tvoří a už si vyzkoušely i různé pokusy.

Skautky na podzim spojily síly a doma napekly dobroty, které jsme následně s radostí předaly orlickoústeckým zdravotníkům. Za ně nám nemocnice moc poděkovala – a naše fotka prý stále visí na místní nástěnce.

Pro všechny družiny potom vedoucí oddílu připravili list aktivit a výzev, který i s materiálem na vyrábění všem přistál v poštovní schránce. Moc se těšíme, až si všichni společně ukážeme fotky toho, co se nám podařilo splnit.

A nejaktuálnější je naše prázdninová výprava spojená se dnem zamyšlení. Světlušky i skautky si mohly s rodiči projít trasu kolem rybníků, na které luštili šifry a zjistili tak, kam se můžou vydat pro malé překvapení. Zároveň na cestě bylo i pár zamýšlecích a doplňkových aktivit, aby rychleji ubíhala. Zmiňované překvapení pro děti nám bohužel někdo ukradl, z čehož jsme nejprve byly velmi zklamané, ale teď už si z toho neděláme těžkou hlavu – přišli jsme s náhradním řešením odměny.

No a co chystáme dál? Doufáme, že se budeme stále pravidelně vídat na online družinových schůzkách a možná se pokusíme zrealizovat i online schůzku celého oddílu. A samozřejmě už je v plném proudu i příprava tábora, na který se moc těšíme! Snad se na něm budeme moct setkat.

Brumla - 27.02.2021, 1. oddíl dívčí

Sponzoři »