Skautky a skauti rozdávali v Lanškrouně Betlémské světlo

I letos jsme jako skautky a skauti přivezli do naší lanškrounské kotlinky Betlémské světlo. Stalo se tak v sobotu 16. prosince, když jsme s Kačkou jely pro plamínek do České Třebové, kde zastavoval vlak, který světlo dopravoval z Brna do Prahy. V tu chvíli jsme ještě netušili, že nám všechna tři světla ve třech petrolejových lampách o dva dny později zhasnou, proto paní Reslerová, Kačky maminka, zařídila ve čtvrtek 21. prosince dovoz od skautů z České Třebové, za což ji patří velké díky.

Záchranná akce se podařila, proto jsme mohli Betlémské světlo rozdávat v pátek 22. prosince dopoledne ve vestibulu lanškrounské radnice. Kromě mě se akce účastnila Maruška, Anička, Daniel, Kutil a Tlampač. Pro světlo si přišla asi dvacítka lidí, z nichž někteří zajistí jeho rozdávání v okolních obcích (Trpík nebo Žichlínek). Maruška a Anička taky donesly plamínek třem oldskautům přímo domů.

Jsme rádi, že můžeme rozdávat radost, kterou Betlémské světlo lidem bezesporu dělá. Díky všem, kteří se na tom podíleli a podílí.

Plamínek z Betléma je možné si vyzvednout ještě na Štědrý den v kostele svatého Václava na mších svatých v 9.30, 15.00 a 24.00.

Veronika

Veronika - 22.12.2023, 31. oddíl skautů