Základní kolo ZVaS: Mauglího ztracený náhrdelník

12. května 2012

Ráno 12. května jsme si přivstali do pochmurně deštivého dne a vydali se na okresní kolo Svojsíkova závodu do České Třebové. Podle vylosovaného pořadí si pospíšilo na cestu lesem postupně 24 družinek. Těm, kteří vyběhli mezi prvními, nepomohla proti dešti dostatečně ani pláštěnka. Projít deset stanovišť, stihnout to za tři hodiny, získat co nejvíce bodů – tak by se dal shrnout úkol závodníků. Vedle obvyklých „skautských“ disciplín jako je například Pobyt v přírodě, Kimova hra a Vztah k vlasti a skautingu museli soutěžící prokázat schopnost se o sebe samostatně postarat na stanovištích Řešení krizových situací, Vyhledávání informací a Schopnosti orientace. Svou zručnost předvedli na stanovištích Manuální, Fyzické i Kuchařské dovednosti. Jak by byli připraveni v nouzi pomoci bližnímu, prokázali na Znalosti první pomoci. Po zdolání závodu měli všichni závodníci i my, kteří jsme dělali rozhodčí na některém ze stanovišť, čas pookřát a zahrát si nějaké hry. Pak už byl jen závěrečný nástup s vyhlášením výsledků. A jak to nakonec dopadlo? Lanškrounské světlušky ani vlčata nejely na závody zbytečně – Orlíci (1. smečka) se umístili na 7. – 8. místě, Sněženky (37. oddíl) i Rysčata (33. smečka) si s sebou domů odvezli dokonce zlaté medaile.

Čiči

Výsledky: