Základní kolo Svojsíkova závodu 2013

Základní kolo Svojsíkova závodu pro okres Ústí nad Orlicí uspořádalo v letošním roce letohradské středisko na svém tábořišti v Pískovně u Verměřovic. Účastnilo se ho devět hlídek skautů a dvanáct hlídek skautek. Ze střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun dorazily čtyři hlídky, dvě v kategorii skautek a dvě v kategorii skautů. Umístily se následovně:

Kategorie skautek: 5. místo – Vlaštovky (37. dívčí oddíl), 10. místo – Fčely (1. dívčí oddíl)

Aktualizováno 13. května: Rozhodčí vydali opravu pořadí hlídek skautek. Fčely se tak posunuly na 1. místo a Vlaštovky na 6. místo. Zřejmě během vyhodnocování došlo k chybě, která se stává nejvýše jednou za deset let.

Podrobné výsledky – skautky

Kategorie skautů: 3. místo – Jestřábi (31. oddíl skautů), 5. místo – Bobři (1. chlapecký od­díl)

Podrobé výsledky – skauti

Zde jsou svědectví soutěžících:

Jestřábi, 31. oddíl skautů:
V sobotu 4. května v 8:15 jsme se sešli před klubovnou. Závody se konaly ve Verměřovicích. Jeli jsme auty, o dopravu se postaral Jirka Novák a pan Starý. V hlídce (družstvu) nás bylo celkem 6. Naši hlídku tvořil Daniel Kuťák, Jakub Gregora, Matěj Doleček, Adámek Kolomý, Pavel Starý a Láďa Pavlas. Vyrazili jsme na cestu… Když jsme dojeli, hledali jsme místo kam dát věci a batohy. Tímto místem se stal dřevník. Nějakou tu chvíli potom byl zahajovací nástup, při kterém nám byly sděleny informace o závodě a byla vztyčena česká vlajka. Start byl společný, každý si vylosoval jedno písmeno, toto písmeno bylo zakresleno na mapě jako stanoviště, na které jsme museli jít jako první, aby se nás nestřetlo hned několik na jednom stanovišti. Tak jsme vyrazili závodit. Hned na prvním stanovišti jsme dostali pořádnej záhul. Museli jsme si zapamatovat dlouhý text. Další stanoviště už šlo lépe, tak jsme dál pokračovali. Největší legrace byla na stanovišti. kde se lezlo po lanech, mnohokrát jsme se na něm málem pozabíjeli :). Také jsme museli vařit buď guláš, krupičnou kaši nebo těstoviny s mákem. Jídlo se nám velice povedlo, mňamy :D. Závod byl prima, počasí se vydařilo a nikdo z nás nepřišel k úhoně. Za chvíli byl nástup, vyhlašovali se umístění. Bylo 12 hlídek skautek a 9 hlídek skautů. Umístili jsme se na třetím místě, ujde to, ale postupují pouze první dvě místa!!! Dostali jsme medaile a diplom. Po nástupu jsme jeli domů.

napsal: Dan

Bobři, 1. oddíl skautů:
Celý závod se odehrával v duchu Václava Havla, našeho 1. českého prezidenta. Chvíli po 10 hodině byl slavnostní nástup. A tam se losovaly písmena, která značila, na jaké stanoviště se musíme vydat jako první. My jsme si vytáhli Přežití, což bylo nákup surovin na jídlo, rozdělání ohně, sníst (to nejtěžší) a uhladit ohniště. Dále jsme se vydali na uzlování, hledání informací, předání zprávy o Chartě 77 (to nejlepší podle mě), zdravověda, poznávání rostlin, hornin, zvířat. Potom jsme šli poměrně dlouhou cestu na další stanoviště, které bylo předposlední což byla historie a tam jsme tam jsme pohořeli. A poslední stanoviště bylo oddechové, lezení, a potom jsme utíkali do cíle, kde na nás čekal guláš. Po hodině a půl co jsme dorazili bylo vyhlašování výsledků. Po 5. minutách nervování kolikátí teda budeme jsme se to dozvěděli, byli jsme 5. Což bylo podle mě dobré. Následovalo foto a cesta domů.

Zapsal: Vypravěč

- 4.05.2013, 1. oddíl chlapecký