Základní kolo Svojsíkova závodu

Dne 11.05.2019 v okolí lanškrounských rybníků se uskutečnilo Základní kolo Svojsíkova závodu 2019, kterého se účastnilo celkem 27 družin (14 družin skautů a 13 družin skautek) ze skautských středisek Orlice Ústí nad Orlicí, Javor Česká Třebová, Skály Choceň, Vysoké Mýto, Zubr a Dikobraz Lanškroun, Žamberk, Bratra Robina Letohrad, Rikitan Brandýs nad Orlicí, Dolní Dobrouč a Bílá liška Červená Voda.

Závod byl složen ze třech modulů – modul závod, modul brány a modul zpětná vazba. V modulu závod družiny na trase okolo lanškrounských rybníků plnily tyto disciplíny: první pomoc, zdolání překážek na hřišti Gladiator, stavba stanu, skauting, přeposlání zprávy, pozorování přírody (co nepatří do přírody), práce s mapou a busolu, lanové vazby – svázání žebříku.  V modulu brány, které byly připraveny v okolí myslivecké chaty Lesanka, jednotlivci plnili tyto disciplíny: BESIP – dopravní situace, manuální zručnost – přišití odborky, manuální zručnost – postavení autíčka ze stavebnice Merkur, poznávání rostlin, poznávání zvířat, uzle,  100 let republiky, rozluštění šifry.

V kategorii skautů vyhrála družina Ostřížů ze střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun. V kategorii skautek vyhrála družina Čtyřka ze střediska Javor Česká Třebová.

Základní kolo Svojsíkova závodu se uskutečnilo za finanční podpory Pardubického kraje, Města Lanškroun a firmy SCHOTT Lanškroun.

Autíčko - 11.05.2019, Kronika