Výprava do Třebové (22.-23.10.2016)

„Planeta je v ohrožení, blíží se na nás meteorit!“ to byla jedna z prvních vět, co jsme uslyšeli od vedoucích. Museli jsme v okolí České Třebové sesbírat informace pro časovou schránku, která by toto nebezpečí přežila. Vydali jsme se na cestu, sbírali jsme rostliny, dozvěděli jsme se něco o Maxovi Švabinském v Kozlově. Pod místní rozhlednou jsme si uvařili gulášovku se svázanýma rukama. Po návratu do města jsme si v Javorce zahráli hry a vrátili jsme se do klubovny, kde jsme byli ubytováni. Před večerní hrou byl kvíz a venkovní hry. Po úspěšném projití trasy v noci jsme se zamysleli nad otázkou a získali nové stezky.

Druhý den jsme po ránu zašli do bazénu a před obědem byla hra po městě. Museli jsme zjistit různé informace, které každý neví. Za každý úkol na výpravě jsme získávali odznaky, podle kterých se určilo, kdo přispěl do schránky nejvíc. V tom nakonec vyhráli Jeleni. Závěrem výpravy jsme se dozvěděli, že tento meteorit nás úplně mine. Tak aspoň náš výzkum bude uložen pro příští generace. Pak jsme poklidili klubovnu a odešli na vlak, který nás dopravil domů.

Šroubek - 23.10.2016, 1. oddíl chlapecký