Výprava Sasanek a Plšíků do Náchoda

V pátek odpoledne jsme se sešli na autobusovém nádraží a vyrazili do Letohradu, kde jsme přestoupili na vlak do Náchoda. Tam nás čekal prudký déšť, tak jsme nasadili pláštěnky a vyrazili hledat klubovnu. Cesta nebyla dlouhá, ale s našimi, těžkými batohy to nebylo jednoduché. Kolem sedmé hodiny jsem se začali ubytovávat v malebné klubovně a daly jsme si večeři z domu. Ještě nás čekala prohlídka nočního města. O večerní zábavu se pak postaraly světlušky a skautky, čekala nás show, Čeští skauti mají talent! Představení bylo velmi pestré, od zpěvačky přes recitace až po zábavné scénky. Vyčistili jsme si zoubky, ale spinkat se nechtělo, trošku jsme pozlobili vedoucí, ale pod výhrůžkou jsme usnuli.

Ráno jsme si dali snídani a pomaličku se chystali na celodenní výlet do Adršpachu. Moc jsme doufali, že nebude pršet, ale i tak jsme se tomu nevyhnuli, sem tam mrholilo, takže ze začátku jsme nacvičovali navlékání a svlékání pláštěnek, ale pak jsme to vzdali a radši celé skalní město prošli v nich. Začali jsme u krásného čistého jezírka, které známe z mnoha pohádek. S obědovou houskou v ruce jsme pokračovali po vyznačené cestičce a kochali se krásou skal a povídali si, co komu jaká skála připomíná. Moc se nám tam líbilo, tak jsme se rozhodli, že pojedeme až dalším vlakem a pomaličku se procházeli. Viděli jsme všechny známé skalní útvary, jako jsou Starosta se Starostovou nebo třeba Milenci, na kterých jsme obdivovali českou vlajku. Pořád jsme museli lézt do nějakých děr a zúžených míst a hlavně se schovávat vedoucím. Obešli jsme celý okruh a vrátily se k jezírku, které jsme taky ještě oběhli a pak už čekali na vlak. Úplně uťapaní jsme odpočívali ve vlaku, ale jakmile jsme dorazili do klubovny, energie bylo zase dost. Blíží se nám Dosilaso, takže jsme pilně trénovali a doufáme, že se to vyplatí. Ale těsně před spaním nás čekala další kulturní vložka a to Stardance a módní přehlídka. Holkám se to moc povedlo a všechny nás pobavily. Poslední písnička byla ukolébavka a šlo se do spacáků.

A neděle, to už byl den návratu, čekal nás velký úklid klubovny. Ještě jsme si zopakovali soutěžní písničky, zahrály pár her před klubovnou a po obědě vyrazili na vlak. Cesta byla veselá a plná zpívání. A v Lanškrouně na nádraží nás už vyzvedli rodiče. I přesto, že nás trošku zlobilo počasí se nám tam líbilo a už se těšíme na další výpravu.

Terka

Brumla - 12.11.2017, 1. oddíl dívčí

Sponzoři »