Výprava Pomněnek do Letohradu

Světlušky z družinky Pomněnek vyrazily do Letohradu na oslavy „10. výročí letohradského muzea“. 22. květen je super den. Jedeme na výpravu. V Letohradě slaví Muzeum řemesel 10. výročí a tak se jedeme podívat. Podsedáky do klubovny a rychle na autobus. Z autobusu jsme vystoupily už na Kunčicích u mostu. Cestou do Letohradu jsme se stavily na ostrově. Dětské prolézačky, kolotoč i houpačky byly ihned v obležení. U lavičky jsme našly nádhernou pomněnku. Máme ji i vyfocenou. Cestou z ostrova do muzea se všechny světlušky nakazily strašnou nemocí „kdy už tam budem“. U nádraží v Letohradě nás chytl pěkný slejvák. V autobusové zastávce bylo ale sucho. V 11 hodin jsme byly už na dvoře muzea. Měla být ukázka drezúry koní, ale po chvilce musely skončit, přihnala se bouřka. Schovaly jsme se v expozici kočárků, kočárů, saněk a kol. Když se déšť uklidnil a lidé odešli ven, tak si světlušky mohly udělat ozdobu z drátku a korálek. Všem se to povedlo. Neodalaly jsme a šly jsme obejít spoustu stánků. Každá jsme si něco koupila. Např. píšťalku, vykrajovátka, mýdlíčko, přívěšek atd. Po obědě jsme šly kouknout do mechanické části muzea. Tam jsme viděly např. práce na soustruhu, kováře. Úplně neskutečné věci dělala jedna paní. Vyráběla přímo na místě nádherné svíčky. Pak už světlušky zasedly ke stolu s keramickou hlínou. Barča P. a Martinka vyráběly hezké věci pomocí linorytů a vykrajovátek. Maruška, Kája a Barča Ř. si udělaly památeční ruku z hlíny. Ještě jsem zapomněla. Světlušky se staly na chvilku žáky „Obecní školy“. Zpívaly, kreslily a hlavně se smály. Pan učitel byl docela srandovní, i když měl rákosku. Víc času nám už nezbylo. Kačaba už pro nás jede a tak ji jdeme naproti. Autem jsme pohodlně dojely až ke klubovně. I když si počasí dělalo co chtělo, nám to náladu nezkazilo. Už se těšíme na další výpravu.

Ahoj Chůvka

Autíčko - 22.05.2010, 37. oddíl dívčí