Výprava Plšíků do Berouna

Družinka Plšíků se vypravila v termínu 12. – 14. 4. na výpravu do Berouna. Cesta vlakem byla dlouhá, ale díky spoustě přestupů jsme se nenudili. V Berouně mají klubovnu z nádraží jenom kousíček, takže cesta s krosnou nebyla dlouhá. Frantík – místní skaut nás provedl po klubovně a na závěr nás vzdělal o původu názvu Berouna. A po večeři holky nacvičovaly oblíbené scénky.

V sobotu ráno jsme moc neodhadly čas, takže jsme na nádraží museli trošku běžet. Ale naštěstí jsme vlak do Karlštejna stihli a pak nás čekala cesta do kopce na hrad. Prohlídka byla zajímavá a nejvíce nás zaujala vzdušná toaleta. No a po prohlídce jsme vyrazili na další nedalekou krásu – lomy Velká a Malá Amerika, Mexiko a Kanada. Naštěstí předpověď neklapla a na nás nespadla ani kapka deště nebo sněhová vločka. Děti po cestě plnili úkoly a zjistili, že ne každý turista má povědomí o období, kdy byl postaven Karlštejn nebo Karlova univerzita. Přírodou jsme se kochali asi 15 km a pak už konečně vyrazili zpátky na vlak a na zaslouženou večeři. Všichni jsme byli unavení, brzy jsme usnuli a poslední den nás čekala jen cesta domů.

Terka

Všechny fotografie zde