Výprava Ostřížů na Moravu

Sešli jsme se 23. 9. 2016 v 14:45 na vlakovém nádraží. Nastoupili jsme do vlaku, který pro nás přijel. Jeli jsme do České Třebové, kde jsme měli chvilku a pak jsme nastoupili do vlaku a rozluštili šifru, kde jsme se dozvěděli, že pojedeme do Blanska. Tam jsme na autobusovém nádraží hráli různé hry. Potom jsme jeli autobusem do Sloupu. Tam jsme luštili šifru. Pak jsme se vydali na místo spaní. Tam jsme se rozdělili do dvou skupin a postavili stany. K večeři jsme měli polévku. Ráno jsme vše sbalili a nasnídali se. Luštili jsme další šifry a procvičovali jsme signalizaci. Šli jsme cestou kolem Sloupsko-Šošůvských jeskyní. Cestou jsme hráli slovní hru Dračák. Došli jsme k Punkevní jeskyni a koupili jsme vstupenky. Naobědvali jsme se a šli na prohlídku jeskyně. Prošli jsme krápníkovými dómy a přišli jsme až na dno propasti Macocha. Potom jsme jeli na lodičkách po podzemní řece Punkvě a cestou jsme se stavili do Masarykova dómu. Vyjeli jsme ven z podzemí a spěchali jsme se podívat na horní můstek propasti Macocha. Poté jsme běželi na autobus, který nám málem ujel. Autobusem jsme jeli do Blanska a odtud vlakem do Brna. V Brně jsme nakoupili nějaké jídlo a šli vyhledat klubovnu. Když jsme ji našli tak jsme si vybalili věci a uvařili večeři, kterou jsme snědli. Potom jsme se šli proběhnout po večerním Brně. V klubovně jsme se dívali na film. Vyplňovali jsme test – cholerik, sangvinik, melancholik a flegmatik. Šli jsme spát. Ráno jsme si sbalili věci a nasnídali se. Šli jsme na Petrov do katedrály na mši svatou. Potom jsme se rozloučili s Kubou a jeli vlakem do Lanškrouna. Všem se výprava moc líbila.

Marťa Říha

Tom - 25.09.2016, 31. oddíl skautů