Výprava na srub

Sobotní ráno 14. května sice bylo kalné, ale přesto jsme s třinácti vlčaty z našeho oddílu vyrazili na cestu, která vedla na srub na Kopretinové louce – našem střediskovém tábořišti. Naše dvě družiny – Orlíci a Lišáci – nyní hledají ztraceného Luka Skywalkera a nedávno se ocitly trochu na mrtvém bodě. Po cestě na srub proto začaly sbírat první nápovědy, kam se vydat dál – získaly co nejvíce písmen, ze kterých mělo být složeno jméno planety, kam se Luke nejspíš vydal.

Když jsme dorazili na srub, čekal nás tam už Silver. Čekání na oběd jsme si krátili hrou obrana věže. Po jídle jsme vyrazili do lesa, kde vlčata čekal „souboj s Tuskeeny“. Obě družiny musely bránit svoje hnízdo před nepřáteli a přitom z toho nepřátelského ukrást co nejvíc trofejí. V tom sice obě družiny dopadly nerozhodne, ale na získané nepřátelské „životy“ vyhráli Lišáci. Pak se všem přihodilo něco zvláštního. Každý (s pomocí šátku) oslepl a došel ke stromu, který měl po hmatu co nejlépe prozkoumat. Kdo pak svůj strom dokázal poznat i později (už vidoucí), prošel zkouškou Síly a získal pro svoji družinu další nápovědu o planetě, kam by se měli v hledání Luka vydat. Večer pak vyplnila příprava ohnišť, opékání špekáčků a pohádky na dobrou noc.

Ráno po rozcvičce a snídani jsme trošku pomohli s úpravou louky, kde budeme letos tábořit, protože se na ní podepsalo řádění divočáků. Čekalo nás také směňování kořisti z předešlého dne z bojovky za peníze. Ty byly použity k získání další nápovědy, která už dovedla obě družiny k názvu další planety, kam se během příštích schůzek budou muset při hledání Luka vydat – na Coruscant. Ale protože družinám už nezbylo dost pěnez kvůli útratám za nápovědu, musely se vykoupit tím, že nejstarší členové odnesli své převelké batohy část zpáteční cesty (část jsme se pohodlně svezli autobusem).

Šroubek - 14.05.2016, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »