Vlaštovky a Sýkorky na nočním pochodu sázavskými lesy

V sobotu 4. listopadu se chvíli po 16. hodině sešly u fotbalového hřiště v Sázavě družiny Vlaštovek a Sýkorek. Právě odtud, již tradičně, začínal Sázavský noční pochod. Začátek pochodu byl o půl páté, a tak jsme po chvilce dovádění na hřišti vyrazily.

První polovinu trasy byla cesta do kopce, až nás z toho bolely nohy. Energii jsme doplňovaly sladkostmi, které jsme dostávaly od pohádkových postav a strašidel. Potkaly jsme například čarodějnice, duchy, nebo mluvící strom, který chtěl obejmout. I když některá stvoření byla opravdu děsivá, holky byly statečné a jestli se bály, tak jen maličko.

Dál po cestě (která už byla z kopce) nás vylekal kostlivec, který vykoukl z křoví. Poté jsme navštívily peklo. Musely jsme slíbit, že se budeme snažit chovat lépe. Nakonec jsme čertům ještě zazpívaly písničku – holky si vybraly Ententýky, dva špalíky. V pekle si nás naštěstí nenechali a my pokračovaly do cíle, který byl, stejně jako start, na hřišti. Tam jsme dorazily dříve, než bylo původně v plánu, a tak si holky stihly dát svačinu, na kterou v průběhu pochodu neměly čas.

Přibližně o půl osmé zůstaly na hřišti z našich skupinek jen vedoucí, které se (stejně tak jako všichni ostatní) už těšily domů do tepla.

Majda Skalická

Veronika - 4.11.2023, 37. oddíl dívčí

Registrační kalkulačka

Sponzoři »