Vánoční schůzka vlčat 1. oddílu

S vlčaty jsme se na Zlatou neděli sešli, abychom v klubovně oslavili závěr roku a příchod Vánoc. Sraz byl už dopoledne, abychom stihli nabitý program. Nejdřív jsme se vypravili do lesa pod vedením Nugetky, abychom ozdobili stromek pro lesní zvířata. Po návratu do klubovny nás čekal oběd a po něm nadešlo dlouho očekávané rozdělení nováčků mezi družiny Lišáků a Orlíků. Z přítomných posílili řady Orlíků Vojta Kučík, Radek a Macek. K Lišákům se naopak přidal Prokop.

Poté přišla řada na jeden z tradičních vánočních zvyků – pouštění lodiček z ořechů. Každý si připravil s malou pomocí svoje lodičky a každá družina si je pak společně pustila na vodu v lavoru. Jestli dojde k naplnění vyjeveného, se ukáže příští rok. Poté družiny soutěžily v dětských Aktivitách (pantomima, popis, kreslení) a soutěžily v tom, kdo rychleji dostane svého slona k řece, aby se dřív napil.

Závěrečnou tečkou na programu pak bylo celou schůzku očekávané vyměňování dárků a promítání fotek z akcí z roku 2016.

Šroubek - 18.12.2016, 1. oddíl chlapecký – vlčata