Vánoční besídka 1. dívčího

V sobotu jsme se již tradičně sešly na vánoční besídku. Chtěly jsme udělat veselé Vánoce i zvířátkům a tak jsme jim přinesly seno, kaštany, jablíčka mrkvičky a lůj pro ptáčky. Vydaly jsme se skrz pole ke stromečku, kde jsme těmi dobrůtkami ozdobily větvičky stromů a kaštany vysypaly pod krmelec.

V klubovně nás čekal teplý čaj a cukroví, které jsme si donesly na ochutnání. Když jsme se občerstvily, začaly jsme zkoušet vánoční zvyky. Nejdříve jsme rozkrajovaly jablíčka a hledaly v nich hvězdičky. Pak jsme pouštěly lodičky ve skořápkách od ořechů a to byl moc pěkný zážitek. A nakonec jsme házely bačkorou. A ta jedna bačkora předpověděla naší vedoucí Ádě, že se do roka vdá. Tak na to jsme zvědavé. Nakonec jsme si sedly ke stromečku, vylosovaly si dárečky, které jsme si připravily. Všechny byly moc povedené a ty vlastnoručně vyrobené, ty musely udělat radost..

A protože to bylo tenhle rok naposledy, co jsme se se světluškami a skautkami viděly, chtěla bych Vám za celý 1. oddíl dívčí popřát příjemné prožití svátků, bohatého Ježíška a vkročte do nového roku správnou nohou.

za 1. dívčí

Terka