Tábor 1. oddílu chlapeckého na Kopretinové louce

V první polovině července proběhl letní tábor našeho oddílu. Stejně jako v předcházejím roce jsme se vypravili na Kopretinovou louku u Tatenice, tentokrát netradičně i s děvčaty z 1. dívčího oddílu. Další netradiční věcí (u které ale doufáme, že se nebude opakovat) bylo zkrácení tábora pro vlčata na osm dnů. Vedoucích totiž nebylo k dispozici tolik, jako v minulých letech.

I přesto se snad všem na tábořišti líbilo. Vlčata zažila řadu rytířských dobrodružství a zápolila o pozici nejlepšího rytíře svého krále a královny. I proto nese tento tábor název Tábor rytířů. Skauti navázali na předtáborovou hru a bránili svou zemi – Impérium – před nepřátelskými armádami a nebezpečným spiknutím v Řádu půlnoční hvězdy. Kromě svých bojových dovedností museli prokázat i další schopnosti. Nakonec se jim to podařilo, ale protože to nebylo úplně bez problémů, nese letošní tábor trochu překvapivě název Tábor marných.

Fotky z vlčácké i skautské části tábora naleznete pod odkazy níže:

Vlčácký Tábor rytířů 2. – 9. 7. 2017 na Kopretinové louce

Skautský Tábor marných 1. – 15. 7. 2017 na Kopretinové louce