Tábor 1. oddílu chlapeckého

Členové 1. chlapeckého oddílu vyrazili tábořit do malebného prostředí Vysočiny nedaleko Dolní Rozsíčky a Mirošova, které starší generace skautů pamatuje z roku 2005. Tehdy tábor nesl název „Tábor mokrých tee-pee“.

I tentokrát táborníkům útočiště a střechu nad hlavou poskytly indiánská tee-pee, tím ale podobnost s předchozím táborem končila. Letos o žádném mokru nemohlo být ani řeči a nikdo si asi na začátku ani v nejbujnějších snech nepředstavoval, jak pěkné počasí nás čeká.

Skauti se už během příjezdu, kdy celou cestu z Lanškrouna urazili na kolech, pomyslně přesunuli do bájné Středozemě, aby v rolích rohanských jezdců pomáhali chránit své království před silami zlého čaroděje Sarumana a temného pána Saurona. Kromě bojů a zdokonalování se ve svém šermířském umění, museli se bojovníci postarat i signalizační systém ohňových majáků a hlavně ho umět v pravou chvíli použít. Během tábora se také podívali pěšky nebo na kolech do okolní krajiny.

Mladší skauti (vlčata) se proměnili v trpaslické rody a po vzoru příběhu hobita Bilba vyrazili k Osamělé hoře utkat se s drakem Šmakem a nalézt bájný drahokam Arcikam. Po cestě na ně číhala řada nástrah a dobrodružství – získání zlobřího pokladu, hádanky ve tmě s Glumem a únik z jeho bludiště nebo překonání Temného hvozdu, kde přebývali obří pavouci a vládli nedůvěřiví elfové. Závěrečná bitva pěti armád a cesta pro drahokam rozhodla o vítězi.

Ale nejen táborové hry vyplňovaly program. Našla se spousta příležitostí, kdy se všichni mohli zdokonalit ve svých skautských znalostech a tábornických dovednostech, překonat sama sebe při plnění různých zkoušek a lovu bobříků. Svůj skautský nebo vlčácký slib si v druhé části tábora složili bráškové Křeček, Lojza, Romča a Starosta. Při závěrečném táborovém ohni byly potvrzeny nové přezdívky, které se poštěstilo některým členům během tábora získat. Po rozdělení odměn a zabalení věcí pak všichni vyrazili obohaceni o nové zážitky domů, aby si užili zbytek prázdnin.

Fotografie z vlčácké části tábora (Tábor suchých tee-pee) naleznete zde:

Fotografie ze skautské části tábora (Tábor Rohanských jezdců) naleznete zde:

Šroubek - 13.07.2013, 1. oddíl chlapecký