Svůj první letošní sníh zažily Poštolky v Jeseníkách

Skautky Poštolky z 37. dívčího oddílu se o víkendu od 17. do 19. listopadu vydaly na výpravu do Jeseníků, kde zažily svůj první letošní sníh. A ne že by ho bylo málo.

Obě noci jsme strávily na myslivecké chatě Margaretka v horách u Loučné nad Desnou. Ta nám poskytla útulné zázemí, kde jsme si svítily svíčkami, topily si v kamnech a vařily z vody načerpané v nedaleké studánce.

V sobotu jsme podnikly náročný výšlap na Tetřeví rozhlednu a Dlouhé stráně, večer jsme si v chatě pořádně zatopily, uvařily dobré špagety, zahrály hry, přijaly Sašu mezi skautky předáním šátku a četly si.

Do rána nasněžilo ještě více. Vstávaly jsme brzy, abychom stihly v 9.45 mši svatou v osm kilometrů vzdálené Loučné. Vymrzly jsme tak, že jsme si ještě před odjezdem vlaku zašly na čaj, kávičku a poctivý vývar. Kolem 14. hodiny jsme v pořádku dorazily do Lanškrouna.

Verča

V galerii si můžete prohlédnout některé momenty naší výpravy. Zde je odkaz na všechny pořízené snímky.

Veronika - 19.11.2023, 37. oddíl dívčí