Střediskové kolo Svojsíkova závodu v Sázavě

Po pěti letech jsme v sobotu 22. dubna 2023 uskutečnili střediskové kolo Svojsíkova závodu v Sázavě. Družiny z 1. chlapeckého, 1. dívčího a 37. oddílu a 33. smečky se utkaly ve dvou tradičních kategoriích – světlušky/vlčata a skautky/skauti. Nesoutěžně se závodů zúčastnila i koedukovaná družina benjamínků z 1. chlapeckého oddílu.

Na přibližně sedmikilometrové trase vinoucí se poli i lesy se hlídky musely popasovat s osmi disciplínami: logické myšlení, první pomoc, vyhledávání informací, poznávání přírody, fyzická zdatnost, orientace v terénu, stavba stanu a řešení krizových situací.

Po zdolání závodu se soutěžící družiny i vedoucí posilnili výborným gulášem, který pro nás na hřišti v Sázavě uvařili oldskauti ze 30. kmene dospělých. Počasí vyšlo nádherně, takže děti i dospělí si mohli zařádit na hřišti a venkovní posilovně nebo se slunit.

Později odpoledne, po doběhnutí všech družin, jsme se dozvěděli výsledky:

Kategorie světlušek a vlčat:

1. Jiřičky (37. dívčí oddíl)
  2. Rysčata (33. smečka vlčat)
  3. Lišáci (1. chlapecký oddíl)
  4. Srnečky + Berušky (1. dívčí oddíl)
  5. Sedmikrásky (37. dívčí oddíl)
  6. Sýkorky (37. dívčí oddíl)
  7. Orlíci (1. chlapecký oddíl)
  8. Lvíčata (1. chlapecký oddíl)

Kategorie skautek a skautů:

1. SkautiLA (1. chlapecký oddíl)
  2. Medúzy (1. dívčí oddíl)
  3. Srnečky + Plšíci (1. dívčí oddíl)
  4. Poštolky (37. dívčí oddíl)

Gratulujeme všem zúčastněným a skautkám a skautům, které v květnu čeká okresní kolo Svojsíkových závodů, přejeme hodně zdaru.

Děkujeme také všem, kteří se na organizaci závodu podíleli.

Veronika

Autíčko - 22.04.2023, 1. oddíl chlapecký