Příjezd Betlémského světla

Betlémské světlo – sobota 19. 12. 2015

Dnes jsme se vypravili na výpravu pro Betlémské světlo do České Třebové, kam ho pravidelně převážejí skauti z Brna a pak dále do celé ČR.

Po pomalejších začátcích, kdy tři z nás přišli málem pozdě na vlak (a jedna vůbec) jsme celkem v pěti vyrazili z Lanškrouna. Ve Třebové jsme museli ještě vyladit a poopravit naše lucerny, které celý rok čekaly na tuto příležitost. Od půl desáté bylo na nádraží už skoro třicet skautů nejméně ze čtyř středisek. Společně jsme v podchodu zpívali vánoční koledy za doprovodu kytar, flétny či rumba koulí. V 10:11 dorazil vlak se skauty z Brna. Od nich jsme si mi i několik místních zapálili lampy a svíčky. Vlak jsme dále vyprovodili zpěvem koled a přáním šťastných Vánoc.

Jelikož nám vlak zpět jel až za dvě hodiny, vyrazili jsme vlakem na Zábřeh a vystoupili v Rudolticích. Poté jsme šli kousek po cyklostezce a zahnuli k Zámečku u Rudoltic. Tuto příjemnou procházku jsme zakončili v Lanškrouně.

Světlo bude uchováno do 23. 12., kdy bude ve vestibulu radnice pro veřejnost k zapálení svíčky vydáváno skauty.

Tlampač

Tom - 19.12.2015, 39. oddíl R&R