Podvacáté jsme se sešli na DOSILASU

V pátek 29. dubna proběhl v netradičním jarním termínu jubilejní dvacátý  ročník soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2022,  jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již podesáté     soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich současných kluboven (Na Větru 1133).

Po dvouleté přestávce způsobené covidem (ten zapřičinil i letošní posun z ledna na duben) se ukázalo, že účast byla sice poměrně hojná, ale tak jako při posledním uskutečněném ročníku ovlivněná neúčastí mužských uskupení.  A protože i sólové kategorie byly zastoupeny jen minimálně, jsou výsledky takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila po snaživém výkonu  Marie Hajnovičová (Včelda).

V kategorii Bisono zvítězilo suverénním výkonem duo  Terezka a Lucinka Kráčmarovy. Obě dívky zároveň obdržely Cenu poroty za dokonale provedený dvojhlas v obou skladbách.

V kategorii Sbor tentokrát soutěžilo sedm zcela dívčích týmů. Porota ve složení Tomáš Zedníček, Milena Černohousová a Ema Hejlová měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony, zvláště když byl mezi jednotlivými sbory věkový rozdíl. Nakonec porota udělila Zvláštní cenu za umělecký dojem souboru Sedmikrásky a ostatní soubory se pak umístily v následujícím pořadí:

Zvítězily malé Sýkorky, na druhém místě skončily Jiřičky a na děleném třetím místě se společně umístily soubory Plši a Černobílé pandy. A protože v DOSILASU nelze prohrát, skupinu vítězů pak ještě doplnily Srnečky a Medúzky.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2023!

Autíčko - 29.04.2022, 1. oddíl dívčí