Dlonn a Pětka v Rychlebských horách

Na závěr letních prázdnin (29.-31. srpna) se vydalo několik roverů a členů pětky na krátký puťák do Rychlebských hor. Výchozím bodem naší cesty se stalo město Javorník, kam jsme po zdlouhavé cestě vlakem dorazili krátce po poledni. Nejprve jsme zamířili na nedalekou Borůvkovou horu, kde jsem se rozhlédli po kraji z krásné rozhledny. Zároveň se jednalo o nejsevernější bod naší cesty. Dále se naše kroky stočili k jihu a tento směr nám víceméně vydržel až do konce pouti. První den jsme po krátkém bloudění tábořili pod Černým vrchem.
Následující den jsme pokračovali, jak už to na horách bývá, do kopce – z kopce, což bylo místy dosti namáhavé. Cestu nám neusnadňovaly ani turistické rozcestníky, jejichž údaje o vzdálenostech byly často zcela očividně mimo realitu. Pokořili jsme Špičák i Smrk. Na závěr dne jsme se stavili na večeři do restaurace na Paprsku, kde jsme také na jedné lesní cestičce strávili mrazivou noc s jinovatkou na spacáku.
Třetí den nás čekal již jen sestup do Starého Města pod Sněžníkem na vlak. Cestou se před námi tyčil monumentální masiv Králického Sněžníku, na jehož pokoření bychom ale potřebovali ještě o den víc. Ten jsme však bohužel neměli. Na závěr bych ještě poznamenal, že počasí nám vyšlo výborně a celkem jsme urazili něco kolem 50 km.

Tom

Tom - 31.08.2011, 39. oddíl R&R

Sponzoři »