Nejdřív otestovat, pak na schůzku. Družiny obnovily činnost

Už od 4. května je v Pardubickém kraji možné obnovit skautskou prezenční činnost, ale z organizačních důvodů se tak v našem středisku stalo až tento týden. Podmínky jsou totiž přísné. Všichni účastníci schůzek jsou totiž povinní prokázat se bezinfekčností. To znamená, že musí donést například potvrzení o negativním výsledku antigenního testu ze školy v posledních 72 hodinách nebo se nechat otestovat samotesty z lékárny před vedoucím. Chůvka a Džipina z lanškrounské Charity se ale nabídly, že s testováním pomohou. Za středu a čtvrtek provedly výtěry z nosu asi padesáti skautkám, skautům, světluškám, vlčatům a jejich vedoucím. Antigenní testy od Charity proplácí pojišťovna.

Družinky se schází především pod širým nebem s rozestupy nebo rouškami, protože v jedné místnosti mohou být najednou jen tři děti a jeden vedoucí. Přes veškerá omezení jsme ale rádi, že se konečně můžeme vidět naživo. Vždyť naposledy jsme se sešli v prosinci, kdy vláda prezenční skautování na chvíli povolila.

Veronika - 14.05.2021, Kronika