Národní skautské jamboree v Hradci Králové

Na Národní skautské jamboree do Hradce Králové jeli z našeho střediska zástupci skautek, skautů a vedoucích z 1. dívčího, 1. chlapeckého a 37. dívčího oddílu. Níže si můžete přečíst postřehy Majdy z družiny Poštolek:

Od 3. do 8. května jsme se zúčastnily NSJ, tedy Národního skautského jamboree, kterého se účastnilo kromě nás přes 5 tisíc českých skautů. Sraz jsme měli na vlakovém nádraží v Lanškrouně a dojely jsme až do Hradce Králové. Tam na nás čekal speciální autobus který jel na místo.

Spaly jsme ve stanech a samy jsme si dělaly jídlo na vařiči. Užily jsme si společně spousta programů, které se týkaly skautských odborek a stezek. Během nich jsme seznamovaly s jinými skauty. Taky jsme se zúčastnily spousty workshopů, například skákání přes švihadlo, kreslení, různých sportovních her, táboráku nebo foukání obřích bublin. Občas jsme si zašly na něco dobrého na zub. A každý večer se konaly koncerty, které jsme si fakt užily.

Během pobytu jsme byly i na výletě v Hradci Králové. Prvně jsme tam byly na atletickém stadionu, kde byla rozmístěná stanoviště s hasiči, záchranáři a policií (byla tam i simulace dopravní nehody). Potom jsme se prošli i po Hradci. A na závěr samozřejmě nesmí chybět véélká společná hra. Byly tři skupiny a v každé bylo asi 500 lidí. Bylo to skvělý. 8. května jsme se brzy ráno vydaly na zpáteční cestu:)

Majda z družiny Poštolek, 37. dívčí oddíl

Oficiální fotografie ze jamboree si lze prohlédnout zde.

Veronika - 8.05.2023, 1. oddíl chlapecký