Na výpravě potkaly mrtvou kunu a 2x horu Říp

Výprava Jiřiček

Dnes (21. ledna 2023) jsme jely na výpravu do České Třebové vlakem a pak autobusem do Rybníka (vesnice). Odkud už jsme šly pěšky. Skoro u zastávky ležela na silnici mrtvá kuna :(. Maruška ji klackem strkala na trávu, ale ještě předtím jsme se s ní vyfotily.

Pak jsme šly dál a u první tabule (šly jsme totiž podél naučné stezky) nám Maruška dala list do dvojice. Já byla s Aničkou. Také jsme hrály nálety. Bylo docela hodně sněhu a zamrzlé kaluže, které jsme praskaly. Některé nešly, a tak jsme se po nich klouzaly :) Maruška nás fotila. Byla to strašná sranda a někdy jsme zajely i do bahna.

Po cestě jsme viděly spoustu stop – například veverek, srnek, ptáčků. Dvakrát jsme potkaly hodu Říp (byly to jen nějaký kopce) :). Vařily jsme si svůj oběd – guláš – a byla nám zima, tak jsme hrály nějaké pohybové hry. Guláš byl VYNIKAJÍCÍ!!! Také jsme dělaly výlov jezírka a vymyslely jsme si hru s klacky, že jsme vezly klacky po zemi a komu se čára na chvíli přerušila, vypadl. Chodily jsme přes potok a tak. Schovaly jsme se vedoucím v lese.

Vymyslely jsme si přezdívky. Já – Anža, Jája – Jangoš, Eliška – Kýbl, Anička – Tyčka, Ady – Ijáček, Maru – Borůvka, Móňa – Króňa, Majda – Majka.

Když jsme přišly na takovou pláň, kde byla strašná zima. A byl tam krásný velký sráz a my jsme tam slezly na takovou větev a pod námi příkrý sráz – Maruška se strašně bála. Samozřejmě máme fotku :). Pak jsme šly na zastávku. Přijeli naštěstí pro nás. Náš taťka a Majdy taťka.

Z deníku světlušky Jiřičky A. S.

Veronika - 21.01.2023, 37. oddíl dívčí

Sponzoři »