Mafiáni

Sraz byl v nových skautských klubovnách v 15:00 hodin. Šéf nám nejdřív přečetl a vysvětlil pravidla. Rozdělil do dvou skupin: Dolního města a Horního města. Já, moje sestra, sestřenice Áďa a několik dalších jsme byli mafiánská rodina sídlící v Horním městě. Mafiáni Horního města byli označeni zelenou stužkou a mafiáni Dolního města byli označeni modrou stužkou.

Potom jsme se přesunuli do centra města, kde jsme si museli určit doupě (úkryt) pro kmotra. V doupěti jsme se rozdělili na útočníky a obránce. A od 16 hodin šli obránci hlídat hranice mezi Horním a Dolním městem. Útočníci šli plnit úkoly na území města soupeře. Já jsem byl na začátek obránce a neproklouzla mi ani myš. Potom jsem byl útočník. Jeden z mých úkolů byl: spočítat kolik oken a dveří na obchodu Praktická prodejna v ulici Karolíny Světlé. Další třeba byl: jaká barva nesvítí na stromečku ve výloze zlatnictví vedle pekárny – buď bílá, modrá, zelená, červená nebo žlutá. Správná odpověď byla bílá.

V 18:30 hodin jsme se obě mafiánské rodiny spolčili a honili jsme Kápa, který chodil po Plácku (náměstí J.M.Marků) a jeho blízkém okolí a hledal úkryt kam dát kufřík s mafiánským jměním (sladkosti) :-). My jsme ho sledovali, ale nenápadně, protože když nás zahlédl, střílel po nás. Ne doopravdy, ale jako. Místo výstřelu říkal: pif paf. Mě se naštěstí všechny kulky vyhýbaly. Nakonec si Kápo vyhlédl úkryt a nechal tam kufřík se sladkostmi a 20ti tisíci dolary. Kufřík našli a vzali mafiáni z Dolního města.

Potom jsme šli společně do klubovny (což bylo po celoodpoledním běhání po městě velmi unavující). Tam jsme se dozvěděli jak vlastně hra dopadla a kolik má kdo bodů. Nakonec mělo více bodů (peněz) Horní město a my jsme vyhráli spoustu sladkostí a kufřík.

Zapsal: Jan Gregora

Šroubek - 9.12.2011, 1. oddíl chlapecký