Lezecké závody

V sobotu 10. ledna 2014 se na horostěně v tělocvičně ZŠ A. Jiráska uskutečnil VIII. ročník skautských lezeckých závodů. Před 9:00 hodinou se otevřeli dveře tělocvičny a začali přicházet první děcka. Děti si mohli nejdříve stěnu před samotným závodem osahat, než byla závod oficiálně zahájen. Lezci byli rozděleni do několika kategorií a to zejména podle věku. Jedna kategorie byla vyhlášena pro sportovní lezce bez rozdílu věku. Okolo 10:00 hodiny br. Fous zahájil závod, vysvětlil pravidla a byly předlezeny závodní cesty. Následně děti začali lézt jednotlivé cesty. Na každou kategorii čekali tři lezecké cesty a jedno překvapení. Mladší lezci lezli po provazovém žebříku. Starší lezci lezli po námořní žebříku (lano s uzly). Jakmile dolezl poslední lezec, tak výpočetní středisko pečlivě počítalo výsledky, aby mohlo být vyhlášeny výsledky jednotlivých kategorií. Mezi tím, než byly dopočítány výsledky, tak Kuba a Zbyšek předvedli ostatním malou lezeckou exebici. Pak již proběhlo vyhlášení výsledků, kdy každý kdo dnešní den lezl tak dostal sladkou odměnou a prvních pět v každé kategorii obdrželo i malou věcnou odměnu.

Poděkování patří členů HK Lanškroun za uspořádání závodů a to: Fousovi, Michalovi Petrovkovi, Zdeňkovi Gregorovi, Monice Dajčarové, Mileně Černohousové, Kubovi Gregorovi, Honzovi Vondrovi, Monče Gregorové, Zbýšovi Černohousovi, Terce Kostelecké, Jirkovi Chlupovi, Bětce Černohousové.

Výsledky:

3. Gregora Filip

Kategorie – Sportovní lezci

1. Ondřej Chlup 2.-3. Martina Dušánková 2.-3. Markéta Seidlová

Nejmladší lezec – Vojta Vondra Nejmladší lezykě – Tonička Bilerová Nejstarší lezec – Martin Skalický

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde Skautske_zavo­dy_vysledky15

Autíčko - 10.01.2015, Kronika