Křížem Krážem 2019 RK Arriwa

V pátek 20. 9. jsme se vydali posledním spojem do České Třebové. Zde jsme čekali na zahájení závodu a zároveň na první ranní vlak směr Ostrava.  Z Ostravy jsme měli koupené jízdenky na Leo Express do Prahy. V něm jsme měli mít jako účastníci závodu jídlo zdarma a dvojnásobek bodů, ale jídlo na nás nevyšlo, tento spoj ho neměl dostatek. Naše cesta dále – Praha, České Budějovice a Velešíně. Ve Velešíně jsme vyluštili tajné místo – pozůstatky koněspřežky. Měli jsme tu hodinu čas, tak jsme kromě zhlédnutí koněspřežky stihli i nakoupit. Z Velešína zpět do Českých Budějovic, kde přebývalo dost času, tak jsme se prošli po městě, najedli se a vyšplhali na místní věž.

Před 14. hodinou jsme vyjeli směr Krasíkov (České Budějovice

– Praha – Česká Třebová –  Krasíkov), kde jsme věděli o dalším tajném místě, pozůstatcích místního kláštera ,,Na „Hlaváku“ jsme plnili úkol Pianisty – hrát 1 minutu na klavír a zpívat, menší nádraží jsme si vybrat nemohli.

Cestou z ČT do Krasíkova i zpět nás ohromil pan průvodčí, (ne)byl to rozený šprýmař.  Cesta dále vedla do Brna Židenic, zpět do České Třebové a do Moravské Třebové, kde o půl dvanácté večer naše cesta skončila. Jako Skupině vědců zkoumajících kvantovou mechaniku částic s velkým zájmem o průkopnictví v této oblasti vědy, se nám podařilo umístit na 35. místě a získali jsme 1487,5 bodu.  Splnili jsme skoro všechny úkoly. Více o naší trase se dozvíte na odkaze: https://www.krizemkrazem.net/tym/2019/skupina-vedcu-zkoumajicich-kvantovou-mechaniku-castic-s-velikym-zajmem-o-prukopnictvi-teto-oblasti-vedy/.

Zjištění z cesty – Táhl nás motor. Je příjemnější cestovat vlakem, který jezdí z Česka do Rakouska a zpět, než vlakem, co jezdí dlouhé trasy po ČR.

Starosta & Vypravěč

 

jednickala - 26.09.2019, 1. oddíl chlapecký

Sponzoři »