Křížem krážem 2017

V pátek 22. září jsme se zúčastnili akce Křížem krážem.

Sestavu našeho týmu tentokrát tvořili: Starosta, Luky, Jedlík, Doktor a Vypravěč.

Tentokrát naše skupina vyrazila pod jménem: „LA skauti“.

Ze začátku jsme jeli společně s dívčím oddílem.

Kolem 22. hodiny  jsme se setkali před lanškrounským nádražím, odkud jsme vyrazili do České Třebové, tam byl náš oficiální start. Prvních 192 km jsme získali cestou do Ostravy naše zázemí pro tuto trasu byla ulička vlaku, protože kupéčka byla obsazena.

V Ostravě jsme vystoupili  a přesedli na vlak do Bohumína, kde jsme společně s dívčím oddílem složili slovo SKAUTI z našich těl.  Po hodině čekání v Bohumíně jsme pokračovali do Brna, kde jsme se od holek oddělili.

Z Brna dále do Jihlavy, kde jsme byli 2 hodiny,  byli jsme se podívat na první hraniční kámen a také na kostel sv. Jana Křtitele, odkud jsme se vrátili na nádraží a z něj vyrazili do Havlíčkova Brodu, s následným přestupem do Kutné Hory.

V Kutné Hoře jsme navštívili tajné místo – Skalní reliéf Jaroslava Vrchlického, později jsme navštívili muzeum stříbra, následoval přesun na nádraží a cesta do Prahy. Z Prahy dál do Hradce Králové a odtamtud do Chocně, kde jsme se rozhodli splnit úkol „Nejkrásnější nádraží“, ve kterém šlo o pořízení fotografií z nádraží. Z Chocně jsme měli v plánu dojet až do Blanska a odtud do České Třebové, ale kvůli zpoždění našeho vlaku v kombinaci s časem na přestup, jsme raději vystoupili již v Letovicích, odkud jsme se vrátili zpět do České Třebové a z ní do Lanškrouna, kde na většinu z nás již čekali rodiče. Najeli jsme 871 km, poznali nové skauty, popovídali jsme si a akci si užili.

Celkově jsme získali 1171 bodů což ve finálním součtu stačilo na 74. místo (z celkových 140). Více o naší cestě si můžete prohlídnout zde: https://www.krizemkrazem.net/tym/2017/la-skauti/

Šroubek - 23.09.2017, 1. oddíl chlapecký