Jestřábi se vydali na putovní výpravu směr Zábřeh

V pátek 13. (května 2022) jsme vyrazili do Hoštejna na výpravu sledující pohnuté osudy československého skautingu. V pátek na nás čekal nejtěžší úkol, zdolání Mírovské hory. Pro přespání jsme zvolili hamaky a možnost probouzet se přímo s přírodou. Po snídani jsme pokračovali k altánu Lupěnské hory, kde jsme se pokusili o oběd. A úspěšně. Na tomto více než vhodném místě jsme také pokračovali v programu zkusili si i simulační hru, možná někteří dostali i přezdívku.

Naše další cesta nás zavedla k Železničnímu skanzenu na opuštěném tělese dráhy. Kterého kluka by nepotěšila možnost si prolézt starou parní lokomotivu? S krátícím se časem za stále pěkného počasí jsme pokračovali do Zábřehu. Údolí Moravské Sázavy nás navedlo až na cestu k cíli železniční stanici. Tam skončila naše cesta pro Samsona, Tobika, Lista, Matěje, Lukyho, Horise, Peťu a Tlampače.

Tlampač

Veronika - 14.05.2022, 31. oddíl skautů