DOSILASO 2013

V pátek 6. prosince proběhl již třináctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2013, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již potřetí soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich nových kluboven. Jako vždy se do ní všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc vesele plápolal oheň v krbu, což vytvářelo útulný kontrast proti venku řádícímu Xaverovi (respektive tomu, co z něj dorazilo až k nám do Lanškrouna). Stačilo tedy projít ve větru ulici Na Větru a mohlo se v teple zpívat a hrát.
Letošní účast na Dosilasu byla v rámci třinácti ročníků nadprůměrná v sólových kategoriích (UNISONO – šest jednotlivců, BISONO – tři dvojice) a průměrná v počtu sborů (pět) , přičemž celkově soutěžilo podobně jako loni zhruba šedesát zpěváků a přihlíželo podobné množství diváků. Předvedené výkony všech účastníků byly velmi hodnotné, a tak odborná porota ve složení Kateřina Chládková a Zuzana Skalická měla hodně práce vše spravedlivě posoudit a ocenit. Naštěstí byly k dispozici zvláštní ceny poroty ke zhodnocení všech mimořádných přínosů, které by jinak nebylo možno odměnit v rámci běžných pravidel. Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila Magdalena Kokešová. Na druhém místě se umístila Eliška Skalická a na třetím Světlana Pospíšilová.

V kategorii Bisono zvítězilo duo Barbora Poláková a Maruška Kleichová. Jako druhé skončily Barbora Poláková a Kristýna Maiová, na třetím místě pak Anetka Plíhalová a Anastasiya Honchar.

V kategorii Sbor zvítězily Vlaštovky před Sněženkami a 1. dívčím, které shodně obsadily 2. – 3. místo.

Cenu poroty za choreografii získaly Sojky.

Cenu poroty za rodinný přístup získali Šikulové.

Cenu poroty za účast ve všech kategoriích získaly Barbora Poláková a Maruška Kleichová.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. A protože jste si jistě všimli, že soutěže se letos téměř neúčastnili zástupci mužského pohlaví (s čestnou výjimkou souboru Šikulové a kytaristů Vlaštovek), doufáme, že příště už se zase osmělí ve větším počtu. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2013!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz Jan Střecha

Autíčko - 6.12.2013, Kronika

Sponzoři »