DOSILASO 2020

V pátek 21. února proběhl již devatenáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2020, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již podeváté soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich současných kluboven (Na Větru 1133).

Letošní účast na Dosilasu byla bohužel ovlivněna neúčastí mužských uskupení – částečně i proto, že termín Dosilasa kolidoval s výpravou prvního chlapeckého oddílu. A protože i sólové kategorie byly zastoupeny jen minimálně, jsou výsledky takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila po sympatickém výkonu Anežka Skalická, která zároveň obdržela i Cenu poroty za suverénní vystoupení.

V kategorii Bisono zvítězilo odvážné duo Martina a Maruška Dušánkovy.

V kategorii Sbor tentokrát soutěžilo pět zcela dívčích týmů. Porota ve složení Milena Černohousová, Miloslav Sobek a Tomáš Zedníček měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony, zvláště když byl mezi jednotlivými sbory věkový rozdíl. Právě hledisko věku nakonec přimělo porotu k udělení dvou prvních míst, což se ještě v historii Dosilasa nestalo.

Zvítězily nejstarší Vlaštovky a spolu s nimi i mladičké Srnečky. Vlaštovka Andrea Petrovková zároveň obdržela Cenu poroty za mimořádný výkon. Na druhém místě skončily Sněženky a jako třetí se umístily zpěvačky družiny Plšíci.

Porota dále udělila Cenu za snaživý výkon souboru Kopretinky a pochválila výkon instrumentalistek – kytaristky Kateřiny Toncrové a ukulelistky Pavly Špačkové.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2021!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz

Jan Střecha