DOSILASO

V pátek 15. února proběhl již osmnáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2019,  jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již poosmé    soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich současných kluboven (Na Větru 1133). Novinkou byl přesun celé akce ze začátku prosince na únor, jehož  hlavním důvodem byla každoroční kolize Dosilasa s mikulášskou besídkou.

Letošní účast na Dosilasu kopírovala loňský ročník – mírně posílily  sólové kategorie a počet sborů stoupl na deset včetně tří ryze mužských uskupení. Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila po sympatickém výkonu Martina Dušánková před druhým Filipem Dušánkem.

V kategorii Bisono zvítězilo odvážné Duo Křivohlávkovy (dvě kamarádky stejného příjmení, které však nejsou příbuzné), za nimi se pak umístilo duo Martinka a Maruška.

V kategorii Sbor tentokrát soutěžilo deset týmů. Porota ve složení Miloslav Sobek, Víťa Navrátil a Stanislav Zedníček  měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony.  Nakonec byly vyhodnoceny tři nejlepší sbory a pořadí dalších  už posuzováno nebylo; porota však udělila několik individuákních i kolektivních cen.

Zvítězily Sedmikrásky, za ně se zařadily Kopretinky a na třetím místě se umístily Vlaštovky.  Dále byly uděleny tyto ceny poroty:

Cena za kytarový doprovod Svišťovi (Lukáši Hacurovi),

Cena za vokální projev Veronice a Agátě Křivohlávkovým,

Cena za výběr repertoáru a za přednes souboru Hnědá šestka

a Cena za celkový dojem souboru Plšíci.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže. Na slyšenou v roce 2020!

Jan Střecha

Autíčko - 15.02.2019, Kronika