Den D(eskových her)

Sobotní odpoledne 7. února bylo věnované pátému ročníku Dne D. Tentokrát se sešlo celkem šestnáct skautů a vlčat z 1. chlapeckého oddílu. Kdo chtěl, přispěl do nabídky improvizovaného oddílového „casina“ vlastní hrou.
Na začátku jsme si ujasnili pravidla fungování casina, roli krupiérů a způsoby sázení. Každý disponoval určitou částkou (podle toho, jestli dorazil včas), kterou mohl podle svého uvážení sázet při jednotlivých hrách, které si sám vybral společně se svými brášky. Vsazený obnos se pak vždy rozděloval mezi účastníky hry podle jejich úspěšnosti. Od minulých ročníků se situace nezměnila v tom, že každý byl tak trochu opatrný a tak ani letos jsme nezaznamenali nějaké významné znásobení základní částky. Nejúspěšnější letošní hráč – Bertík – rozmnožil svůj základ 5000 na 6600 (Kčs).
V letošním ročníku patřily mezi nejoblíbenější hry Cink, Duch, cestovní variace Ubonga. Ale došlo i na starou dobrou klasiku – Carcassone nebo Monopoly, námořní bitvu a drobným překvapením bylo Mikádo. Uvidíme, co se objeví za rok.
Závěrečná dražba připomínala válku nervů. Někdy přímo mezi hráči, někdy mezi dražícím a hráči. Situací občas zamíchaly tajemné obálky, které mohly účastníkům přinést jak nečekaný zisk, tak ztrátu. Nicméně nakonec se snad dostalo na všechny a nikdo neodešel s prázdnou.

Šroubek - 7.02.2015, 1. oddíl chlapecký