Berušky poprvé na výpravě – zachránily Říši pohádek

Nejmladší družina prvního dívčího se poprvé za svou skautskou kariéru vypravila na jednodenní výpravu po okolí Lanškrouna. Sešly jsme se u klubovny, kam nám Arabela poslala dopis. Vysvětlila nám, že pokud chceme zachránit i ostatní pohádky, musíme projít kouzelnou cestu, a jednotlivými úkoly zachránit další pohádky. Berušky dostaly první indicii – obrázek kostela sv. Anny, samy poznaly kam se musí dostat, stejně tak postupně dostaly další a další místa, kde se plnily jednotlivé úkoly. Od převyprávění správné pohádky, zazpívání písničky z pohádky, hraní hry na Liščí ocásky, čím zachránily Budulínka a spoustu dalších. Až jsme došly na zahrádky, kde si holky samy zkusily rozdělat oheň a opéct párky.

Po obědě jsme si splnily jeden úkol z Nováčka a pokračovaly v cestě s dalšími pohádkovými úkoly. Naše cesta pokračovala nad oborou na Hlásku, ze sjezdovky k lanáčku a přes koupaliště a zastávku u pejska pro načepování vody zase ke klubovně. Během kouzelné cesty jsme stihly zachránit mnoho pohádek. Na závěr nám Arabela poslala děkovný dopis a nechala nám na zahradě malou odměnu. Výpravu jsme si moc užily, počasí nám celkem přálo a už se těšíme na tábor!

Terka

Brumla - 12.06.2021, 1. oddíl dívčí