,,Křížem Krážem“ 2016

Letos jsme opět využili akce ČD na levné jízdné pro skupinu na jeden den za 500 kč kamkoli po ČR. Letos jsem jel Já (Tlampač), Dominik, Honza B. a Kutil. Rozhodli jsme se jet do Ústí nad Labem. V České Třebové jsme využili zpoždění vlaku a podívali jsme se s Dominikem do depa (byl den železnice). Jeli jsme na Prahu – kde jsme se trochu pokochali po městě. S námi se do Pardubic svezlo i spoustu fanoušků Baníku a těžkooděnců, hrál se fotbal. V Ústí jsme si vypůjčili od Českých drah kola na Dominikovi ČD body. V infocentru pobrali mapy a konzultovali trasu na mobilech.

Nejdříve jsme zdolali nečekané převýšení na 203 m. n. m. na Větruši, hotel s vyhlídkovou věží přímo nad městem. Pokračovali jsme na kolech přes Soudný vrch a s trochou bloudění jsme mířili na vodopád Vrkoč. Po turistické trase to moc na kolech nešlo. Všude byly samé šutry a turisti, museli jsme i sestoupit. Cestou jsme se posilnili výbornými hruškami co zde rostly – mňam. Vrkoč (12ti metrový vodopád) celkem ušla. Sjeli jsme k silnici. Bohužel na zříceninu Střekova jsme se nedostali, cestu přes Zdymadla T.G.M. zrovna opravovali. A času mnoho nebylo. Podívali jsme se tedy ještě na Mariánský most. Označený cenou Evropské asociace ocelových konstrukcí. Po vrácení kol jsme se zastavili ve Forumu (obchoďák) na večeři :-).

Ve vlaku jsme hráli karty, poslouchali hudbu, četli a hodně jedli. Do Rudoltic/Lanškrouna jsme se dostali kolem půl jedenácté. Pěkná výprava, za rok si zase zopakujeme.

Tlampač

 

Tom - 24.09.2016, 39. oddíl R&R

Sponzoři »