Výprava s Thesseem za králem Minoem a Minotaurem

A jak to všechno začalo? V sobotu ráno už v 7 hodin jsme se sešly na vlakovém nádraží a vyrazily jsme do Chocně, kde naše cesta započala. V počtu 6 neohrožených (Anička, Verča, Monča, Kačka Šárka a Naťa) jsme se přenesly do starověkého Řecka, kde jsme se seznámily s hrdinou Thésseem, který se právě chystal za svým otcem do války. A tak jsme se vydaly s ním. Z Chocně jsme vyrazily cestou J. A. Komenského, kde na nás číhalo stejné nebezpečí jako na statečného Théssea v podobě otravy jídla, na kterou jsme museli najít protijed, a přepadnutí lupiči v lese. Vše jsme úspěšně ustály, ale čekalo nás veliké překvapení. Kousek před Brandýsem nad Orlicí jsme se dozvěděly, že Thésseus dorazil ke svému otci zrovna v době, kdy musel poslat králi na Krétu 14 obětí pro jeho netvora Minotaura. A tak rozhodoval los, který naneštěstí padl i na nás, a tak stejně jako Thésseus jsme musely vyrazit na cestu k labyrintu krále Minoa, kde na nás čeká hladový Minotourus. S těžkým srdcem jsme stanuly před bránou a čekaly na svůj konec, naštěstí jsme v tom my, stejně jako Thésseus, nebyly samy. Ariadna Thésseovi darovala klubko nití, díky kterému by se vymotal zpět z temných cest labyrintu. Stejné klubko jsme měly i my. Uvázaly jsme ho proto na začátku bludiště a vyrazily hledat střed, abychom podpořily Théssea při snaze zabít Minotaura. Po nějakém čase jsme opravdu střed našly a tak se dočkaly i konce Minotaura a přežily tak tuto cestu. Díky niti jsme se úspěšně vymotaly na začátek a mohly tak vyrazit k vlaku. Nejdříve jsme však ještě zamířily na blízský kopec Orlík, kde jsme posvačily. Dále už nás čekala jen cesta z kopce dolů a na vlakové nádraží. Vlakem jsme se pak vrátily do Lanškrouna, kde jsme se rozešly ke svým domovům.

Naťa

Autíčko - 27.06.2010, 37. oddíl dívčí