Vánoční přespání

Byl pátek 16. prosince, když jsme se sešly v klubovně. Potom jsme zahájily schůzku a přespání pokříkem. Pak jsme šly do klubovny Sojek a Pomněnek, tam jsem si sedly ke stolu. A vedoucí nám oznámily, že jsme ve Wonkově továrně. Za body z bodování jsme si mohly udělat sladkosti. Mohly jsme si udělat lízatko, ozdobit perníček a perníkovou chaloupku. Ke konci vyrábění vedoucí vyhlásily velké slevy. A potom přišli kluci. My jsme měly k večeři těstoviny s hráškem, mrkví, kukuřicí, a kdo chtěl, mohl i kečup. Po večeři jsme se rozdělily do dvou skupin, jedna šla mýt nádobí a ta druhá odpočívala. Umývat nádobí šla Marťanka, Klárka, Verča a Anička. Když jsme umyly nádobí, tak jsme šly s klukama ke stromečku a zpívaly jsme si koledy. Potom jsme si vytáhly číslo a podle toho čísla jsme si vzaly dáreček. Když jsme vlezly do spacáku, tak vedoucí pustili dataprojektor a koukali jsme na Karlíka a továrnu na čokoládu. Ráno, když jsme se probudily, měly jsme rozcvičku ve spacáku. Potom druhá skupina byla zase mýt nádobí. A Marťanka, Klárka, Verča a Anička jsme začaly zametat a potom vytírat. Když jsme to všechno měly uklizené, tak jsme hrály hru Ty krávo. Ale moc nás to nebavilo, tak jsme šly ven hrát vybiku.

- 16.12.2016, 37. oddíl dívčí