Skautky ve Stínadlech

25.-26. 11. jsme se již po třetí vydaly do Dvora Králové na celorepublikovou hru Stínadla. Ve Hradci Králové se do vlaku navalila tak polovina účastníků, protože nádraží bylo doslova zaplavené lidmi v oblečení z předválečné doby (povinné na hru). Ve Dvoře jsme se ubytovaly v tělocvičně, kde jsme zjistily, zda budeme hrát za Losnu nebo Mažňáka a cca v 15:30 jsme se rozdělili na dvě party a odešli za Losnou nebo Mažňákem. Následovala Vontská rada, na které nás obeznámili o volbě nového Velkého Vonta. Losna nebo Mažňák?

300 Vontů si v centru města navzájem strhávala životy, stopovali Rychlé Šípy nebo Bratrstvo kočičí pracky, hledali pomocí indícií ve Stínadelských novinách zajímavosti o Stínadlech, snažili se najít deník a hrob Jana Tleskače nebo plnili otázky a úkoly u Divných lidí. Ve Stínadlech byl dokonce viděn i obávaný Široko, který měl u sebe ježka v kleci (muž v černém s bílou maskou, neuvěřitelně rychlý a silný), nikdo ho však nechytil.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v altánu v parku. Za svitu svíček byl vyhlášen Velký Vont pro období 2017-2018. Stal se jím Otakar Losna. Mažňákovci sice prohráli, ale přesto znělo Stínadly společné, hrdě pronesené heslo:

Buďme svorni!

Žlutá je barva naše!

Nevyzraďme nic, co víme!

Mlčenlivost chrání nás!

Večer v tělocvičně jsme si ještě popovídaly s Rychlonožkou a pak šly spát. Druhý den jsme šly do kostela a jely domů, naplněny krásnými zážitky.

Barča

- 25.11.2017, 37. oddíl dívčí