Na ostrově s Robinsonem Crusoe

Pro skautky a světlušky tábořiště v Prorubkách proměnilo na čtrnáct dní na opuštěný ostrov. Spolu s Robinsonem Crusoe, který zde ztroskotal, se děvčata vydávala na průzkumné výpravy, učila se získávat a udržovat oheň, vyrobit si loď a vůbec obstarat si vše potřebné k životu. Nebyly na to však samy jako Robinson. Jednotlivé úkoly plnily v pětičlenných družstvech, která měla ve znaku exotické ovoce : ananasy, kokosy, melouny a papáji. Poklidný život trosečníků byl však znenadání narušen příjezdem lidožroutů, kteří na ostrově plánovali uspořádat hostinu ze zajatců nepřátelského kmene. Světlušky a skautky se ale krvelačných domorodců nezalekly (viz 4. bod zákona světlušek) a vysvobodily před sežráním Pátka, který se jim stal věrným přítelem. S Pátkem přišly nové výzvy, protože bylo potřeba se s ním dorozumět, tzn. naučit ho angličtině – Robinsonově řeči. I s tím si ale trosečnice hravě poradily. Pak už jen ze spárů lidojedů vysvobodily jednoho španělského námořníka a Pátkova otce, pomohly kapitánovi vzbouřené posádky získat zpět jeho loď a odpluly domů do civilizace. Během pobytu na ostrově nesměly samozřejmě chybět ani tradiční skautské a táborové aktivity, takže se zpívalo, četlo, sportovalo nebo se plnily odborky. Z akčnějších bodů programu tu byla pro skautky například finská stezka, půldenní výsadek nebo dvoudenní výprava se startem o půlnoci. A aby bylo zadost učiněno i kultuře, odehrálo se několik večerů v čajovně, jedna havajská párty a pro skauty a skautky i taneční kurz a ples s předtančením, tombolou a vynikajícím občerstvením. Došlo i na další slavnostní okamžiky, když dvě světlušky a pět skautek složily u slavnostního ohně svůj slib a také když dvě z našich rangers získaly Tři orlí pera.

Monča

- 12.07.2014, 37. oddíl dívčí