Den sesterství 37. dívčího oddílu

Den sesterství jsme letos strávily společně prožitím příběhu třech malých děvčátek. Každá se však narodila v odlišném prostředí a každou z nich trápilo něco jiného. Jednu skličovala osamělost a další měla postižení. Zkusily jsme si jaké to je, když se nám druzí posmívají, když námi pohrdají. Poté jsme společně přemýšlely nad tím, jak můžeme takovým lidem pomáhat a rozveselit je. Zahrály jsme si spoustu her, připravily slavnostní hostinu pro princeznu a také jsme pantomimou předváděly dárky, které dostala k narozeninám. Když princezna onemocněla, pan král nás žádal o pomoc. Nakonec se nám po cestě důvěry podařilo churavou princeznu uzdravit léčivou květinou, se kterou se princezna rozdělila a dala ji také holčičce, která měla postižení. Všechna tři děvčátka se pak stala kamarádkami, i přestože každá byla zcela odlišná. Na konci jsme si ještě vyrobily něco na památku a s úsměvem se rozešly domů.

Skřítek

Štěpánka - 20.02.2016, 37. oddíl dívčí