Výprava Jestřábů do Moravské Třebové

V sobotu 17. 11. vyrazili Jestřábi na výpravu do Moravské Třebové.

Sraz byl v 6:15 na vlakovém nádraží v Lanškrouně. Asi o čtvrt hodiny později jsme už nastupovali do vlaku. Jeli jsme až do Třebovic v Čechách, kde jsme také čekali na dva opozdilce, Marťu Říhu a Honzu Hajzlera. Dovezl je Honzíkův taťka. Poté jsme nasedli do „autobusu“ a vyrazili směr Městečko Trnávka. Po celkem dlouhé době jsme tam dorazili. Navštívili jsme tam nějakou zříceninu, a běhali jsme po ní a dělali různé blbosti. Tam jsme také dostali první úkol. Ve dvojicích jsme dostali za úkol sundat sedm papírků, aniž bychom se dotkli zdi. Po čtvrt hodině byly na určeném místě. Na papírcích byly různé informace ohledně Československa, a postupně jsme si je přečetli. Poté jsme vyrazili asi na desetikilometrovou cestu do Moravské Třebové. Cestou jsme si povídali a prolézali trubky u cest. Na oběd jsme se zastavili asi ve dvou třetinách cesty od našeho cíle. Tam jsme byli hodně dlouho (asi 3 hodiny), protože se nám polívka „vařila“ dvě hodiny:). S druhým jídlem to nebylo o moc lepší. Také jsme si tu hráli na frontu 1. světové války (ale bylo to trochu mírnější). Poté jsme se také zahrabávali do listí a točili videa. Nastal čas odchodu. Došli jsme na autobusové nádraží celkem přesně, tam nás vzal autobus do Lanškrouna na autobusové nádraží. Výpravy se zúčastnili: vedoucí: Fíla, Tlampač, Honzík H. a Marťa, za skauty jsem tu byl já, Honza I., Vojta H., Sam L. Výprava se mi líbila a byla super!

Tom - 17.11.2018, 31. oddíl skautů