Memoriál Břéti Hampla 2020

V sobotu 29.2. jsme se zúčastnili tradičních skautských závodů Memoriál Břéti Hampla.

Účast tento rok byla slabší oproti jiným rokům, kdy jsme byli schopni vypravit dvě tříčlenné hlídky. Tento rok se nám nepovedlo sestavit ani celou hlídku, a tak jsme si museli vypůjčit jednoho pomocníka ze střediska v České Třebové. Vyrazili jsme ve složení – Skauti: Tobik a Prokop, Vedoucí: Fíla.

Po brzkém ranním vstávání jsme se sešli na vlakovém nádraží v Lanškrouně, odkud jsme vyrazili do České Třebové. Po cestě na skautskou základnu, kde probíhal závod, jsme se zastavili na tradičních místech, kde každý rok probíhá focení: před hospodou, před chráněným keřem/stromem a u náhrobku jednoho jménem-výjimečného člověka. Když jsme dorazili na základnu, začali jsme se chystat na závod. Při odstartování na závod se musela vyluštit Morseova abeceda a poté se vyrazilo na trať, kde čekala předpřipravená stanoviště s cílem otestovat skautské dovednosti (zdravověda, skautská historie, rozdělávání ohně, uzlování, lanové lávky a stanoviště na souhru v týmu). Přestože naši Lanškrounští skauti se moc nesehráli s posilou z České Třebové, zpět na základnu dorazili zablácení a spokojení s absolvovaným závodem. Poté už jen zbývalo dorazit domů.

Filip Gregora

Tom - 29.02.2020, 31. oddíl skautů