Memoriál Břéti Hampa

Letos se konal již 25. ročník závodu tříčlenných hlídek, ve kterém se utkávají skauti a skautky z celého okresu. Závodu se účastnily dvě hlídky skautů z našeho oddílu Jestřábů.

První ve složení Ondra Havlíček – Ešus, Jan Doleček, Tomáš Smolák. Druhá ve složení – Filip Gregora, Martin Říha, Vojtěch Skalický. Hlídky se utkaly s dalšími osmi hlídkami ve své kategorii. Na jednotlivých stanovištích musely zvládnout ošetření zrněného, rozluštit šifru, uvařit vodu na ohni či se zamyslet nad původem oblečení a rozkladu látek v přírodě.

První hlídka po svěžím začátku závod po třech stanovištích musela vzdát. Druhá hlídka absolvovala závod s celkově nejlepším časem, ani to však nestačilo na umístění na prvních třech místech v závodě. Kluci se umístili na 5. místě.

I když se závod nevydařil přesně podle našich představ, na chatě U Floriána jsme se nenudili, kluci se vyblbli na houpačce, koupili si nové uzlovačky a vedoucí se podívali na některá stanoviště. Po trochu opožděném nástupu jsme spěchali na vlak, který jsme i stihli. Na dalším závodě jim to natřem.

Tlampač

Tom - 13.02.2016, 31. oddíl skautů