Na Divokém západě

Pozor! Budou na vás střílet! Tato věta provázela nejen Old Shatterhanda ve známém filmu na motivy románu Karla Maye, ale také chlapce z 31. a 33. oddílu skautského střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun na letním táboře. Letos jsme jen vyměnili rozlehlé prérie Západu za malebnou louku u obce Písařov nedaleko Červené Vody, která se nám stala na dva týdny domovem.
Námětem pro naši celotáborovou hru byl totiž Divoký západ. Děti v rolích statečných a čestných zálesáků hledaly bájný poklad indiánského kmene Čikariů, který byl po celá staletí ztracen. Kluci se při jeho hledání učili skautským a zálesáckým dovednostem (jak si „zastřelit“ a upéct večeři) a v pozdních nočních hodinách přemáhali spánek a neohroženě stopovali zlé bandity, kteří unesli ženu jednoho farmáře. Přestože tyto aktivity byly namáhavé a časově náročné, skoro každý den se našla chvíle pro zpívání v doprovodu kytary, čtení zajímavé knihy nebo hru uprostřed krásné přírody. Tábořiště se totiž nacházelo na okraji přírodního parku Jeřáb. Také jsme během tábora podnikli cyklistický výlet do blízkého města Králíky. Navštívili jsme klášter na Hedči a dělostřeleckou tvrz Hůrka. Stejně jako mezi americkými zálesáky, tak i v našem táboře panovala veselá a přátelská nálada. To dosvědčuje fakt, že si kluci dokázali najít zábavu i ve vydatných deštích, které nás během tábora postihly.

Dave

Autíčko - 31.07.2010, 31. oddíl skautů

Sponzoři »