18. ročník Drakiády

V sobotu odpoledne 5-tého dne měsíce října, jinak též „Měsíce padajícího listí“, přišlo ke skautské klubovně Na větru okolo 60 draků se svými „majiteli – piloty“ předvést se ve svém umění létat. Z toho bylo asi 10 draků vlastnoručně vyrobených. Podmínky pro pouštění byly více než dobré. Bylo slunečno a vál čerstvý jihovýchodní vítr. To vše slibovalo, že tentokrát se draci pěkně provětrají. Síla větru byla chvílemi taková, že několik draků subtilnější konstrukce jeho nápor nevydrželo, k malé radosti svých majitelů. Většině se vašk podařilo vzlétnout a dosáhnout větší či menší výšky, nebo delšího či kratšího času letu.

To bylo předmětem hodnocení, o které se skupina rozhodčích pokoušela. Rozhodování při tomto počtu soutěžících nebylo jednoduché, protože výkony byly opravdu pěkné.

Nakonec pořadí ve dvou soutěžních kategoriích vykrystalizovalo následovně.

Kategorie – vyrábění draci:

  1. Světlana Pospíšilová – krabicový drak
  2. Veronika Benešová – klasický drak
  3. Lenka Gregorová – hvězda

Kategorie – kupovaní draci:

  1. Nela a Pavla Hrabáčkovi
  2. Tereza Podskalská – Netopýr
  3. Ondřej Kolomazník – Delta
  4. Adam Jirásek – Letadlo

Rozhodčí též udělili zvláštní cenu řiditelnému delta draku Petra Hýbla za ukázku základní akrobacie.

Uvedení účastníci získali při závěrečném nástupu za své umístění diplom a sladkou odměnu. Umístění na prvních třech místech dostali navíc létající kotouček (fresbee) a dračí medaili. Všichni ostatní účastníci obdrželi upomínkový lístek a také nějakou tu sladkost na cestu.

Při této příležitosti jsme též alespoň krátkou zmínkou připomněli jednoho z významných organizátorů dřívějších ročníků drakiád br. Adama Nováka – Optika, se kterým jsme se letos loučili.

Závěrem bych chtěl poděkovat účastníkům, dětem i jejich rodičům a všem, kteří k uspořádání drakiády přispěli jakoukoliv pomocí.

Akéla

Autíčko - 5.10.2013, Kronika

Sponzoři »